هلیم حلیم

علاوه بر سیرابی گوسفند که میگن شبیه حوله است ، حلیم هم یه شباهتهایی به حوله داره ! آخه مدتیه فرهنگستان زبان فارسی ما رو هم گیج کرده و موندیم که حلیم و حوله بنویسیم یا هلیم و هوله !! این از شباهت . در خصوص تفاوت هم باید عرض کنم خدمت انورتون که : یکی از تفاوتهای روز پنجشنبه با روزهای دیگه اینه که از رانت زنانگی بهره میبریم و سر کار نمیریم ! بر خلاف روزهای دیگه ی هفته ، فقط همسردلبند هستند که ناچارند شال و کلاه کنند و صبح بدون ما از خانه خارج بشند ( خدا رو شکر که ما نان آور خانه نیستیم !) ... عالمی داره برای خودش ... اینکه ببینی توی تاریک و روشن صبح یه نفر داره درنهایت بی سر و صدایی و بدون اینکه لامپ رو روشن کنه ، لباس میپوشه تا از خونه بره بیرون و تو نه تنها ناچار نیستی همراهش بری ، بلکه میتونی از لای پلکهات یک در میون نگاهش کنی و هی کش و قوس بری و خودت رو بیشتر روی تختخواب پهن کنی و پتو رو مثل قنداق فتیله کنی دور خودت ، نمیدونید چه حالی میده ! از اون باحال ترش اینه که فرد مذکور بره برات حلیم بخره و به شیوه ی کاترین اشتون با چندین بسته ی پیشنهادی روی میز بذاره : حلیم و عدسی ، حلیم و سرشیر ، حلیم و شکر و دارچین ، با نون بربری داغ پر از کنجد ... بعد تو به این فکر کنی که امروز چون روز نظافت کلی خونه است و تا شب باید عین اسب عصاری دور خودت بچرخی و کار کنی، مجازی دوهزار کالری !!! بیشتر به بدنت برسونی ، پس برو مثه بچه ی خوب بشین و صبحونه رو بزن تو رگ !! بیربطنوشت : اینقدر که کاترین و جواد با هم عکس دارن ، من و آقامون نداریم ... گفته باشم !!

/ 7 نظر / 23 بازدید
مهسا

اخ دلم حلیم خواست با کنجد فراوون.

گندم

چقدر به این قیاس کاترین و خودتون خندیدم راستی من تازه فهمیدم قضیه عکس کناری چیه و اون گنجیشک ها رو دیدم چه نازه الهی خدا سایه این آقا جواد نه نه ببخشید آقاتون رو رو سرتو حفظ کنه

سنجاقک

کجایید بانو؟ امیدارم خوب باشید[گل]

مهسا

نه این حلیمی که ما میخریم،روی روغنش کنجد میریزن.نمیدونین چه قدر معرکه میشه.اصلا دوست نداری یه قاشق به کسی بدی. البته چیزی از میزان ارادت من به بربری با کنجد هم کم نمیشه ولی حلیم با کنجد...امممممممم!

سوده

چه خوب كاش اينجا هم حليم فروشي داشت دلم لك زده براي حليم... سالهاست نخوردم.

allen g

تازه آلبوم عکسهای سعید و کاترین رو ندیدی!!! حلیم نوش جان، من که عادت کردم به این حلیم‌های کنسرو شده اینجا، از بی‌ حلیمی بهتره و از بی‌ حلیمی بد تر! جفتش همون بی‌ حلیمی بود!

ساغر

نوش جونتون ملودیکای عزیز، واقعا" روزای آخر هفته و صبحی که تصویرش کردین از بهترین لحظات عمر منند!