بخاطر ۲۰ دقیقه بیشتر ...

سه روز بود توی طبقه ی سبزیجات یخچال جا خوش کرده بود . لیوان آب کرفس رو میگم . دو سه باری سعی کردم بخاطر اینکه دل کسی که کرفسها رو برام آب گرفته بود نشکسته باشم ، حداقل یه جرعه ازش بخورم ولی هر بار احساس سقراط در لحظه ای که داشت شوکران رو سر میکشید گریبانم رو میگرفت . بالاخره امروز آبگیرنده ی محترم که مسئول صحت و سلامت و عافیت اهل خانه است وقتی در یخچال را باز کرد و آنرا ندید کلی خوشحالی کرد و کرفسهای جدید را در آب نمک خیساند تا سری جدید را تازه به تازه برایمان آب بگیرد و حین اینکار کلی شرح داد که کرفس چون کالری منفی دارد برای کاهش وزن هم مناسب است علاوه بر فیبر و آنتی اکسیدان وافزایش طول عمر و چه و چه و چه ... دیدم اگر دیر بجنیم الان است که برای یکهفته ام آب کرفس ببندند به ریشم ! این شد که اقرار کردم لیوان قبلی را هم نخورده ام و الان دارد توی شتر گلوی سینک ظرفشویی قلپ قلپ میکند و میرود پایین !

برگشته با نگاهی عاقل اندر سفیه میپرسد : جدا اینکارو کردی ؟ منهم متقابلا مانند اسبی که به نعلبندش نگاه میکند گفتم : خو نمیخوام بیشتر عمر کنم ! اینهمه بدبختی بخاطر بیست دقیقه بیشتر زندگی کردن ؟ نمیخام اصلن ! خودش با عشق و لذت روزی دو ساعت پیاده روی میکنه ، سه ساعت ورزش حرفه ای ( اونوقت میگن خدا در و تخته رو خوب با هم جور میکنه ) بعد از من توقع داره برم آبکرفس بخورم که بتونم مدت زمان بیشتری شاهد این والزاریات باشم . آی کیف میکنم من نباشم و تو بی من هی عمر کنی ... آخ که چقدر از توی جهنم بهت بخندم !! ترجیح میدم وقتی لپم پر از این باقلوا پیچ پیچی هاست ( که فقط اینجا پیدا میشه ) اونم در حالیکه توی ماشین لم دادم ( نه در حال پیاده روی یا ورزش یا آب کرفس خوردن ) جون بدم ، در حالی که دارم این جمله رو زمزمه میکنم : به درک اسفل السافلین که لاغر نیستم .

پ.ن: این پست رو در حال خوردن " دیری " نوشتم (اونایی که میدونن دیری چیه دستاشون بالا - با توضیح البته ، خالی بندی نباشه ها !)

/ 24 نظر / 3 بازدید
نمایش نظرات قبلی
سوده

ديري ندانم. ملك ما كرفس نداره. از وقتي از ايران آدم بيرون نخوردمش. خورشتش را دوست دارم. بابا مگه شما چقدر اضافه وزن داري. با اين همه فعاليت روزانه؟ من ولي دوست دارم چهار كيلو كمتر باشم.

یاس

نه ! دوسشون دارم . :)

زبان دراز

حاضرررررر!!!!! گفتم یه دف نگن مرضیه نیست شده!!!!!!![خنده][نیشخند][زبان] بعد میام بینم چی بوده ای بیس دیقه زنده مونده!!!!!![چشمک]

allen g

من والا نمیدونستم، جستوجو هم کردم چیزی پیدا نکرم، اومدم کامنت ها رو خوندم فهمیدم، حالا میشه هنوزم دستم رو بالا ببرم؟ والا که منم این بیست دقیقه عمر اضافه رو نمیخوام.

ساغر

شما که خود ورزشکارید بانو، در زمینه آداب زندگی صحی و سخت گیری های تندرستی و این حرف ها همیشه مردان بیشتر و دقیقتر عملش می کردن، از بس جون دوستن، همسر بنده تقی به توقی بخوره راه دکتر و درمون رو در پیش می گیره، و ورزش هم که روزی یک ساعت و بیشتر انجام میده، اما من هرگز هرگز به فکر خودم نیستم متاسفانه، آخرش هم پیر میشم همسر جوون می مونه می مونم رو دستش![ناراحت]

سلوی

شما فوق العاده اید. [گل][قلب] من هم متوجه نشدن *دیری* چی هست؟

ماسح

سلام ملودیکای عزیز تنوع خرما در کشور ما آنقدر زیاد هست که تا در سرزمین های جنوبی گذرتان نیفتاده باشد اسامی بومی و محلی برایتان ناآشناست. مردم شهرهای بزرگ آنها را بیشتر به نام رطب، جوز و یا مضافتی می شناسند. مثلا در هرمزگان خرمای پیارم ، مرداسنگ، هلیلی، مضافتی، خاصویی ، خنیزی، شاهانی، کریته، زرک و کلک سرخ یا در جیرفت عبارتند از عالی مِتِری، شِکَری، کلوته(کلیته)، مرداسنگ ،هلیلی، خَنیزی، رُوغنی، شاهانی ،زاهدی ،خضراوی ،رَبی ،نگار،گاردیال. اما خرما در خوزستان تنوع بیشتری دارد مثل لیلوئی، برحی، زاهدی، اشکر و بریم، حلاوی، بلیانی، سویدانی، هداک، شکر، بنت ‏السب، دگل زرد، خضراوی، استعمران، بوبکی، چبچاب، مشتوم، جهرمی، عموبحری، دگل سرخ، فرسی، هدل، خصاب، حمراوی، حساوی، اسحاق، جوزی، گنتار و بالاخره دیری که شما به مسابقه گذاشتید! خواستم بگم خالی بندی نیستا! این مربوط میشه به تنوع مثل برنج ... یا مثل اسکیموها که برای برف 20 اسم دارند. چون شکل هاش متفاوت هست.

سلوی

اهان ، پس منم الان میدونم دیری چیه. ممنون از توضیحتون

مروارید

به عنوان کسی که در زندگی سه بار به روش های مختلف (اعم از سونا و ماساژ و قرص و رژیم و ورزش و.....) هر بار بیست کیلو وزن کم کرده تا به وزن ایده آل رسیده (!) این توصیه ی منو بپذیرید : کم کردن وزن برای همه باعث سلامتی و زندگی بهتر نمی شه به خدا! هیچ کدام از روش هایی که در مورد محاسبه ی وزن استاندارد به شما می گن درست نیست . هر کسی یک مدلی هست . بعضی ها گرد و منحنی و بعضی ها باریک و نازک هستند و درصد خیلی کمی بسیار خوش هیکل! «هرچی لاغرتر بهتر» دروغی است که نمی دانم کی می خواهد به خورد بشریت بدهد ! من که قیمت لاغری را با سلامتی ام پرداختم . امیدوارم دیگران این کار را نکنند!